3D Endüstriyel Modelleme

Teknoloji geliştirmeleri esnasında diğer yandan yürütülen ve en çok yarar sağlayan alanlardan bir tanesi şüphesiz endüstriyel üretim ve tasarımın, 3D endüstriyel modellemenin yapılmasıdır.

Tıbbi ürünlerden tarım makinelerine, havacılık, otomotiv gibi üretimin olduğu tüm alanlarda, üretim başlamadan önce, üretim aşamasında yada sonrasında, 3 boyutlu modelleme ve 3D endüstriyel modelleme animasyon görselleri oldukça yoğun kullanılmaktadır.

Üretim öncesinde tasarımın belirlenmesi, üretim aşamasında eksikliklerin giderilmesi, üretim sonrasında satış ve pazarlama gibi dönemlerin genelinde 3D endüstriyel modelleme görselleri bütçe ve zaman açısından projenize çok fazla katkı sağlamaktadır.

3D endüstriyel modelleme nedir?

3D endüstriyel modelleme, ürünün CAD yazılımları ile bilgisayar ortamında oluşturulması işidir. Henüz üretime geçilmeden ürünün son halini görebilmemiz 3D endüstriyel modelleme ile mümkündür. Bu sayede ürünü oluşturan tüm parçalar ve ürünün bütünü tasarım aşamasında incelenerek ürün en iyi hale getirilebilmekte, “yap-olmadı-tekrar yap” şeklinde meydana gelen deneme üretimi maliyeti ortadan kaldırılmaktadır.

3D Endüstriyel Animasyon ise ürünün ya da mekanizmanın montajını, kullanımını, çalışma şeklini bilgisayar ortamında canlandırma işidir. Mekanik ve görsel animasyonlar sayesinde hem ürünün kullanımında ve çalışmasında ortaya çıkabilecek aksilikler tespit edilerek düzeltilme imkanı bulur, hem de hazırlanan animasyon video ile ürün hakkında anlaşılırlığı yüksek bir sunum elde edilir. Ürün kullanım videosu ya da ürün reklamınız için istediğiniz türde ve kalitede animasyonlar hazırlayabilmekteyiz.