CORONA RENDER NEDİR?

CORONA RENDER NEDİR?

Corona Renderer, Autodesk 3ds Max, MAXON Cinema 4D ve bağımsız bir uygulama olarak kullanılabilen, modern, yüksek performanslı (un) biaslı fotogerçekçi bir renderer.

Corona Renderer’in gelişimi 2009 yılında Prag’daki Çek Teknik Üniversitesi’nde Ondřej Karlík’in solo öğrenci projesi olarak başladı. O zamandan beri Corona, eski CG sanatçısı Adam Hotový ve Prag’daki Charles Üniversitesi’nde doçent ve araştırmacı Jaroslav Křivánek ile birlikte bir şirket kurduktan sonra tam zamanlı bir ticari projeye dönüştü. Ağustos 2017’de şirket, daha fazla genişleme ve büyümeye izin veren Chaos Group’un bir parçası oldu.

Corona Renderer, öğrenmesi en kolay render motorlarından biridir. Kurulumu gerçekten “Render” e basmak kadar basit! Anlaması kolay.

Corona Renderer, V – Ray kurulu olmasa bile Corona kullananlar için render etmenize izin veren çekirdek V – Ray Materyalleri ve V – Ray Lights ile de uyumludur. Bu, model mağazalarından V – Ray varlıklarını indirmek için veya zaten V – Ray biçiminde bir varlık kitaplığınız varsa veya her iki motoru kullanan bir stüdyodaysanız vb. İçin idealdir. Biased ve unbiased render yapar.

Dağıtılmış Rendering

Birden fazla bilgisayarla görüntüleme, Corona Renderer tarafından basitleştirilmiştir. Kendi dağıtılmış işleme sistemine sahiptir ve ayrıca 3ds Max’in yerel Backburner ve Thinkbox’ın Deadline render çiftlik yönetim sistemleriyle uyumludur. Satın alınan herhangi bir Corona Renderer lisansı (Öğrenci Lisansı dışında) en az üç ek işleme düğümü içerir, böylece işleme sürelerini azaltmak için sahip olduğunuz birden fazla bilgisayardan yararlanabilirsiniz.

Gereksinimler

Corona Renderer tamamen CPU tabanlıdır (uyumlu bir NVIDIA GPU gerektiren isteğe bağlı GPU denoising ile)

Tarafsız ve önyargılı işleme sunar.

Piyasada bulunan iki eklenti 3ds Max ve Cinema 4D ile çalışır.

Donanım Gereksinimleri

Corona Renderer 2 ve daha yeni sürümler için, SSE4.1 komut setini (son 10 yıl içindeki herhangi bir işlemci) destekleyen bir CPU’ya ihtiyacınız olacaktır. Uyumlu CPU’ların bir listesi.
İsteğe bağlı Hızlı Önizleme Gürültü Gidericimizi (NVIDIA OptiX) kullanmak için, Maxwell veya daha yeni mimariye sahip bir NVIDIA GPU’ya ve en yeni GPU sürücüsüne ihtiyacınız vardır. Tüm mobil GPU’lar desteklenmez.

Not: Bu gürültü giderici türü isteğe bağlıdır ve Corona Renderer kurulu olmasa bile iyi çalışır (örneğin, bir AMD veya entegre GPU kullanıyorsanız). Ayrıca, yalnızca CPU kullanan Yüksek Kaliteli bir gürültü giderici de sunuyoruz ve bu gürültü giderici, Corona Renderer’ı çalıştırabilen herhangi bir bilgisayarda kullanılabilir.
Başka özel donanım gereksinimi yoktur.

Yazılım gereksinimleri

3ds Max sürümü

Autodesk 3ds Max x64 sürümü 2014-2021 [not]
64 bit Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10)
Kurulum yönetici ayrıcalıkları gerektirir
Dağıtılmış işleme ayrıca Autodesk’ten ücretsiz olarak edinilebilen Autodesk Backburner’ı da gerektirir

Cinema 4D versiyonu

64 bit MAXON Cinema 4D R14-R23
64 bit Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10) veya macOS (10.7 veya daha yenisi)
Kurulum yönetici ayrıcalıkları gerektirir

Bağımsız

64 bit Microsoft Windows (7, 8, 8.1, 10)

GPU Gürültü Giderici

Hızlı Önizleme Gürültü Gidericimizin (NVIDIA OptiX) sorunsuz çalışmasını ve en iyi performansını sağlamak için, lütfen grafik kartınız için mevcut en yeni sürücüyü kullandığınızdan emin olun. Sürücüler nvidia.com adresinden indirilebilir.