All for Joomla All for Webmasters

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

tekirdağ seo çorlu çerkezköy seo uzmanı google üst sıralarda çıkmakArama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin arama motorlarına uygun hale getirilmesi işlemidir ve sitenizin ilk sıralarda yer almasını sağlamak amacı ile yapılır. Sitenizin arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması sitenizin ziyaretçi sayısını arttıran en önemli husustur.

Arama Motoru Optimizasyonu, İngilizce kısaca “SEO” (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir.

Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik yani matematiksel bir yapı kullanmaktadır. Bu sebeple web tasarımcıları; hazırladıkları sayfaları bu konuya dikkat ederek oluşturmalıdır. SEO, site içeriğinin Google tarafından kolayca bulunabilmesi amacı ile belli teknik standartlar ve bilgi mimarisi ile inşa edilmesidir.

Hızlı yüklenme süresi ve temiz bir site tasarımı gibi unsurları da kapsamaktadır ve normalde ve olması gerektiği şekilde, web site tasarımı esnasında yapılan uzun soluklu bir işlemdir.

Seo neden bu kadar önemli?

  • Günümüzde internet kullanımının ilk adımı %90 oranında arama sorgusu işlemi ile başlar. Dolayısı ile internette ya da Google da bulunabilir ve ilk sıralarda olmak önemlidir. SEO olmadan web sitesi arama moturunda görünmez olabilmektedir.
  • Kullanıcıların ilk 5 arama sonucu arasından seçim yapma ihtimali daha yüksektir ve pazarlama hedefiniz doğrultusunda on-line mağazanız varsa, daha fazla müşteri çekmek için üst sıralarda yer almak istersiniz.
  • SEO sadece arama motorları ile ilgili değildir, aynı amanda iyi SEO kullanım kolaylığı da sağlar.
  • Kullanıcılar arama motorlarına güvenir ve üst sıralarda yer almanızda sizin güveninizi arttırır.
  • Aynı işi yapan iki firmanın web sitesi varsa, iyi optimize edilmiş olanın daha fazla müşteri kazanması büyük olasılıktır.

seo optimizasyon uzmanı seo optimizasyon çorlu tekirdağ seo optimizasyon tekirdağ seo optimizasyon çorlu seo optimizasyon tekirdağ çerkezköy seo optimizasyon arama motoru optimizasyonu tekirdağ seo çerkezköy seo optimizasyon seo optimizasyon seo optimizasyon seo optimizasyon seo optimizasyon seo optimizasyon arama motoru optimizasyonu arama motoru optimizasyonu optimizasyon seo optimizasyon