Tekirdağ SEO

Tekirdağ SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirerek ilk sıralarda yer almasını sağlıyoruz web sitenizin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması sitenizin ziyaretçi sayısını arttırır arama motoru optimizasyonu i̇ngilizce search engine optimiztion olarak bilinir kısaca seo denir.

Arama motoru optimizasyonu SEO(Search Engine Optimization), arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir.

Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik yani matematiksel bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturmak durumundadır.

Site İçi SEO (On Page SEO)

Site içi düzenlemeler; arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Arama motorları; herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini gözönünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere paralel olarak oluşturur. Zaten arama motorlarının en büyük amacı da kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmak.

Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz.

Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini gözönünde bulundurarak web dünyasındaki birçok sinyalden yararlanır ve algoritmalarını bu sinyaller ile dayandırır. Sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem verilmelidir

Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için desteğimizi alın, karlı çıkın

Arama motoru optimizasyonu çalışması ile sitenizin daha çok kişiye ulaşması sağlanır  ve böylece fark edilen siteniz potansiyel müşterilerinizin size ulaşmalarını sağlayacaktır. böylece müşteri portföyünüzün hızlıca gelişmesine olanak sağlamış ve internetteki yeriniz günden güne sağlamlaşacaktır.

Avantajları nedir?

Arama motoru optimizasyonu uzman kişilerce yapıldığında sonuçları kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Gerçekleştirilen arama motoru optimizasyonu ile sıralamalarda üst sırada çıkarak daha çok kullanıcıya extra maliyetsiz ulaşırsınız. Google reklam kampanyaları ile bir arada kullanılarak marka bilinirliği arttırılır i̇nternet de rakiplerinizin önüne kalıcı olarak geçmenizi sağlar.

  • SEO kısa ve orta vadede hedef kitlenize ulaşmanız için en etkili ve doğru kanaldır.
  • Ürününüz veya firmanızın ihtiyacı olan mesajınız kesin olarak iletilir.
  • Doğru zaman ve kanallardan hedef grubuna hitap, ki şu anda tavsiye arayışındalar.
  • Müşteri adaylarınıza web sitenizi açar.
  • Ziyaretçiler arama sonuçlarında reklamlar dışından, en doğal yoldan web sitenize ulaşır.
  • Google içinde görünürlüğünüzü arttırarak rekabetçiliğinizi güçlendirir ve yansıtır.seo tekirdağ seo optimizasyon seo optimizasyon seo google seo google seo optimizasyon seo arama motoru optimizasyonu seo seo seo seo seo seo seo tekirdağ seo seo