tekirdağ grafik tasarım kursu

Tekirdağ Grafik Tasarım Kursu Eğitimi Veren Yerler

Tekirdağ Grafik Tasarım Kursu, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla eğitimler düzenlemektedir. Tekirdağ’da grafik tasarım kursları Halk Eğitim Merkezi ve Namık Kemal Üniversitesi gibi kurumlarda belli dönemlerde verilmektedir. Bu bağlamda, Tekirdağ Grafik Tasarım Kursu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi

Namık Kemal Üniversitesi

Kursu Hakkında Bilgi:

Grafik Tasarım Kursu bölümüne kayıt olan öğrencilerimiz; logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, kartvizit, el ilanı, katalog, dergi, broşür, makbuz gibi ögelerin tasarım tekniklerini öğrenerek, baskıya hazırlanma aşamalarını görürler. Photoshop, Corel, Freehand, QuarkXpress, Illustrator ve Indesign programlarının eğitimini alıp reklam ajansları, matbaa ve gazete gibi firmaların tasarım departmanlarında  işe başlayabilir yada Freelance olarak da çalışabilirsiniz.

Başarılı bir şekilde mezun olan öğrencilerimize ücretsiz iş olanağı ve rehberlik hizmeti sunmaktayız. Öğrencilerimizin diğer olanakları ise; istedikleri zaman saat ve gün değişikliği talebinde bulunup eğitim programlarını değiştirebilirler ve ayrıca gelemedikleri ders saatinin tekrarını ücretsiz bir şekilde alabilirler.

Çalışma anlanları

* Tüm kamu kurumlarının grafik tasarım bölümlerinde
* Özel şirketlerin grafik tasarım bölümlerinde
* Piyasaya Web ve grafik tasarım işi yapan ajanslarda
* Kendiniz özel olarak piyasaya grafik tasarım işi de yapabilirsiniz.

Dijital ortamda yaratıcılığına güvenen, bu sektörde ilerlemek isteyen, temel bilgisayar bilgisine sahip herkes eğitime katılabilir. Kursiyerler, her programın yapısına uygun olarak; dijital çizim teknikleri, kompozisyon, tasarımda denge unsuru, ışık, perspektif ve baskı teknikleri konularında yetiştirilmektedir.

Bilişim Eğitim Merkezi eğitimlerinde; kursiyerlere farklı sektörel meslekler tanıtılır. Ayrıca bu mesleklere özel uygulamalarla tekstil, ambalaj, dijitalart, desinatörlük, dizgicilik, cam-vitray, stilistlik; serigrafi ve renk ayrımcısı gibi geniş yelpazede alanlar sunarak, bu programların hangi tekniklere göre düzenleneceğini öğretir ve pratik yaşamdan örneklerle deneyim kazandırır.

Kimler Katılmalı?

Grafik Tasarımı eğitimi; kişinin yaratıcı yeteneklerini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, üretime dönüştürmek isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir. Ayrıca; görsel iletişim konusunda ilerlemek isteyen, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve yeteneklerini değerlendirmek isteyen bireyler ya da yaratıcı yeteneğe sahip lise mezunları ve üniversitelerin grafik, tasarım, güzel sanatlar gibi bölümlerinde öğrenimlerini sürdürenler ve bu alanlardan mezun olan bireyler de bu eğitime katılabilmektedir.

• Adobe Photoshop

Piksel bazlı çizim yapma imkanı sunan, fotoğraf manipülasyon işlemleri yapabilen, reklamlar ve görsel düzenlemeler yapılmasına imkan sağlayan modern teknolojinin en çok tercih edilen profesyonel grafik tasarım programıdır.

Photoshop programı ile web, maskot tasarımı, fotoğraf manipülasyonu, afiş ve reklam hazırlama gibi işlemleri gerçekleştirebilirken, fotomontaj da yapılabilmektedir.

• Adobe Illustrator

Adobe ailesinin vektörel tabanlı programı olan Illustrator; ambalaj tasarımı üzerine yaygın olarak kullanılan, multimedya ve grafikler için hazırlanmış bir illüstrasyon programıdır.

• Adobe Indesign

Basılı ve dijital yayınlar için profesyonel bir sayfa mizanpajı uygulaması olan Adobe InDesign; web ve tablet uygulamaları için çeşitli içerikler tasarlayabilen, mizanpaj ön kontrollerini yapıp yayınlayabilen bir uygulamadır. Bu uygulama  kullanıcılarına; tipografi üzerinde hassas kontrol olanağı ve yerleşik yaratıcı araçlar ile kullanımı kolay bir tasarım ortamı sunmaktadır. Adobe Indesign ile kitap, dergi, gazete, katalog, broşür, kartvizit ve takvim gibi basım işlerinin baskıya verilene kadar süreçteki tüm hazırlığı a’dan z’ye kadar sürdürülebilmektedir read review.

• Adobe Acrobat

Adobe Acrobat; dünyanın en iyi PDF çözümünün yeniden tasarlanmış masaüstü sürümüdür. Bu uygulama; PDF’leri istenilen aygıtta doldurma, imzalama ve paylaşmayı mümkün kılan bir mobil uygulama içerir. Kullanıcılar; Adobe Acrobat ile basılı belgeler dahil istenilen dosyayı düzenleyebilirler . Hatta kullanıcılar bu programla basmak istedikleri bir kitabı sanal ortama atarak, kitabı bu ortamda ayrıntılı olarak inceleyebilir, üzerinde çalışabilir ve editörlüğünü yapabilir.

• CorelDraw

CorelDraw tasarımcılar, grafikerler ve profesyonel sanatçılar için tasarlanmış  vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Bu program özellikle masaüstü yayıncılıkta; dijital baskı, matbaa, tekstil, tabela, dış cephe kaplama gibi alanların tasarımında, kullanışlı arayüzü nedeniyle tercih edilmektedir. CorelDraw ile kullanıcılar grafik, illüstrasyon tasarımı yapabilir; reklam sayfası, kart, antetli kağıt, logo, mühür tasarlayabilir; gazete, broşür, dergi hazırlayabilir; fotoğraflar üzerindeki renkleri değiştirerek montaj ve efektler uygulayabilir ve çalışmalarını animasyonlara dönüştürebilir.

tekirdağ grafik tasarım kursu tekirdağ grafik tasarım kursu