Tekirdağ Grafik Tasarım

Tekirdağ Grafik Tasarım | TEKİRDAĞ TASARIM.

tekirdağ grafik tasarım logo

Tanım: bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritim, ve birlik geçerlidir.

Baskılı işler, sektörünüzde ön planda olmanız için verdiğimiz hizmetlerdendir. Kurumsal kimlik tasarımı, kurumunuzu güçlendirir ve rakiplerinizden ayrılmanızı öne çıkmanızı sağlar. Hedef kitleniz üzerinde kalite ve güven algısı oluşturur.

Logo, antetli kâğıt, zarf, kartvizit, katalog, broşür, fatura, irsaliye, makbuz, araç giydirme kurumsal kimlik tasarımı kapsamındır.

Grafik Tasarım Hizmetlerimizden Bazıları:

  • Logo tasarım
  • Kurumsal kimlik
  • Katalog, broşür
  • Flyer ve poster tasarımı
  • Reklam kampanya tasarımı
  • 3 boyutlu grafikler

AFİŞ TASARIMI
Afiş tasarımı; bilgilendirme ve bilinçlendirme içerikli olabileceği gibi satış ve kâr artırıcı olarak da kullanılan bir grafik tasarım unusudur.

Afişleri farklı şekillerde kategorize etmek mümkündür. İç mekan afişleri, dış mekan afişleri gibi 2’ye ayırmanın mümkün olduğu gibi reklam afişleri, kültürel afişler ve sosyal içerikli afişler olarak 3’e ayırmak da mümkündür. İlk gruptakiler kullanım yerlerine göre, ikinci gruptaki afişler ise içeriklerine göre belirlenmiştir.

Biz ise reklam amacı güden afiş tasarımları ile ilgili bilgi vereceğiz. Pek çok firmanın, markanın veya ürünün tanıtımını yapmayı sağlayan afiş tasarımlarında en önemli husus dikkat çekici ve etkileyici olmasıdır. Özellikle dış mekan afişleri diğer reklam unsurlarına göre çarpıcı ve 5 – 6 saniye içerisinde gerekli mesajaı veriyor nitelikte olmalıdır.

Burada önemli olan ise 5-6 saniye içerisinde reklamınızın nasıl yapılacağına karar verilmesidir. Ayırca afişin ne amaçla kullanılacağı da bu noktada büyük öneme sahiptir. İnsanlar afiş tasarımına göz attıklarında ne düşünmeliler? Firmanızın afiş tasarımı ile hedefi nedir? Bu soruların cevabı belirlendikten sonra grafikerin yaratıcılığı devreye girecektir. Amacınız doğrultusunda kullanacağı objelerle hedefe en kısa yoldan ulaşma gayesi taşıyan afiş tasarımları yapmak ise şüphesiz önem arzeder.

Örneğin; ülkemizdeki bir afiş tasarımı yurt dışındaki herhangi bir ülkede dikkat çekmeyebilir. Yahut Amerika’nın bir eyaletindeki afiş tasarımı o bölgede ses getirmesine karşın ülkemizde hiç ilgi görmeyebilir. Meydana gelen bu farklılığın sebebi ise toplumsal bakış açılarıdır. Nasıl ki bir ülkede anlatılan fıkra başka bir ülkede hiç komik karşılanmazsa; afiş tasarımı da öyledir. Yani afiş tasarımı yapacak kişinin toplum psikolojisi ve sosyoloji ile az-çok ilgili olması, sonuca olumlu katkı sağlayacaktır Bu sebeple afiş tasarımının profesyonel ve deneyimli kişi veya kurumlarca yapılması büyük öneme sahiptir.

BROŞÜR TASARIMI

Firma temsili için kullanılan alternatiflerden biri olan broşür; ürün veya hizmet tanıtımını yapan, genellikle birkaç sayfadan oluşan ürün ve hizmet bilgilerinin bulunduğu tanıtım araçlarındandır. Temsil gücü son derece yüksek olan, hedef kitleyi bilgilendirme amacı güden broşürler sayesinde firmanın ürün veya hizmetleri ile ilgili genel bilgiler verilebilir.

Neden Broşür Tasarımı Yaptırmalısınız?

Başlıca nedenleri ele alırsak; firma satışlarını artırmak, hedef kitleyi bilgilendirmek, marka değerini ve firma itibarını artırmak, gibi nedenler için broşür tasarımı yaptırmak son derece önemlidir. Diğer reklam seçeneklerine kıyasla daha ekonomik olan broşür tasarımı sayesinde siz de ürün veya hizmetlerinizle ilgili hedef kitlenize ulaşıp ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Yüksek geri dönüşler alabileceğiniz bir reklam aracı olan broşür tasarımının profesyonel olarak hazırlanması yukarıdaki nedenlerden dolayı, üzerinde titizlikle durulması gereken bir konudur. Bu bağlamda firmanız için özgün ve profesyonel broşür tasarımları, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleştirilmektedir.