Tekirdağ Web Tasarım Uzmanı

Bir web sitesinde nelere önem verilmeli?

  • Sayfalar mümkün olduğu kadar hızlı açılmalı, dolayısı ile tasarlanan sayfalar bu bilinçle profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalı. Sayfada yer alan grafikler ve varsa, media dosyaları optimize edilmeli ve en uygun formatlar seçilmeli,
  • Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir navigasyon yapısı sağlanmalı,
  • Arama motorlarında sitenin içeriğine uygun hedef kitlenin aradiği olası anahtar kelimerin (keyword) aranması sonucunda aranan kelimelerin popüleritesine göre mutlaka üst sıralarda çıkmalı bununla ilgili yine konunun uzmani kişi yada kişiler tarafından Arama Motor Optimizasyonu (SEO) yapılmalı,
  • Kesinlikle hatalı yada açılmayan sayfalara linkler olmamalı (kırık link) , web sitesindeki tüm sayfaların, resimlerin, fotoğrafların, interaktif dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı ve bunların baştan sona bütün kontrolleri mutlaka yapılmalı.

Bunların dışında web sitesine daha değer katacak haber & duyuru, iletişim, sipariş ve benzeri formlar, anket gibi eklentiler de yararlı olacaktır.

Web sitesi bilindiği üzere dijital bir platformdur. Bu platform sizin prestijiniz, ikinci ofisiniz, şubeniz hatta asıl işyeriniz olabilir. Bu platformda kendinizi, firmanızı, ürün veya hizmetlerinizi tanıtıyor, müşterilerinizle iletişim kurabiliyor en önemliside müşteri bulabiliyorsunuz.

İşin en güzel yanı bunun için müşteri adayının dünyanın her yanından ve evinden kolayca sizin web sitenize ulaşabilmesidir – ki bu da tüm reklam faaliyetleri içinde en çok ulaşılabilme potansiyelini taşıyan ve en az maliyetli yöntemdir. Bunu gerçekleştirebilmeniz için tabii ki arama motoru optimizasyonlarının (SEO) uzman kişilerce yapılması ve sitenizin ilgili anahtar kelime ya da sözcükler de üst sıralarda çıkması sağlanmalıdır.

Dünya üzerinde yaklaşık 800 milyon internet kullanıcısının 20 milyonu Türkiye’dedir. Bu sayı gittikçe artmakta ve artık tüm kuruluşlar reklam, hizmet, iletişim, ticaret gibi işler amacıyla interneti kullanmaktadırlar.

Tüm bunları göze aldığınızda işi neden uzmanına bırakmanız gerektiği konusunda bir fikriniz oluşmuş olmalı.

tekirdağ web tasarım uzmanı tekirdağ web tasarım uzmanıtekirdağ web tasarım uzmanı tekirdağ web tasarım uzmanı