Facebook Reklam Verme

Facebook’ta reklam vermenin ücreti nedir?

Facebook Reklam yayınlamaya başladığınızda, harcamak istediğiniz toplam tutarın yanı sıra günlük veya toplam bir bütçe seçme şansınız olur. Şimdilik, gün başına harcayabileceğiniz minimum tutar 1$’dır.

Bütçeniz dahilinde reklamınızı kaç kişinin göreceğini veya tıklayacağını bütçeniz, seçtiğiniz teklif türü (Tıklama Başına Ücret veya Gösterim Başına Ücret), hedeflediğiniz kitle (geniş bir kitle veya çok sınırlı ilgi alanları, davranışları veya demografik özellikleri olan bir kitle) ve daha birçok faktör belirler.

Facebook Reklam bütçemi nasıl ayarlarım?

Toplam ve Günlük bütçe olmak üzere iki farklı bütçe seçebilirsiniz. Günlük bütçenizher gün belirli bir kampanyaya ne kadar harcayacağınızı kontrol eder. Kampanyanın günlük bütçesine ulaşıldığında reklamlarınızın ve sponsorlu haberlerinizin o gün için gösterimi otomatik olarak durur. Asla belirlediğinizbütçeyi aşacak şekilde ücretlendirilmezsiniz.

Dilerseniz kampanyanın planlanmış olan süresi boyunca harcanacak belirli bir tutar seçmenizi sağlayan toplam bir bütçe de belirleyebilirsiniz.

Hesap Harcama Üst Sınırı nedir?

Bu özellik bir reklam hesabının tamamı için herhangi bir zamandan başlayarak genel bir harcamasınırı belirlemenize olanak sağlar. Bu üst sınıra gelindiğinde, hesaptaki tüm reklamlar yayından kaldırılacak ve hiçbir ilave ücret kesilmeyecektir. Bu hesaptaki reklamlarınızı yeniden yayınlatmaya başlamak isterseniz bu üst sınırı sıfırlama veya kapatma seçeneğiniz vardır.

Facebook Reklam Fiyatları

Facebook reklamları tıklama başı ödeme veya gösterim başı ödeme teklif yöntemi ile çalışır

Sizin tarafınızdan belirlenecek günlük bütçeniz ile reklam verebilirsiniz. Örneğin günlük 5 tl veya 4000tl gibi. Reklamlarınızı kullanıcılar gördüğü zaman değil facebook reklamlarınıza tıklayarak web sitenize bağlandığı zaman tıklama başı ücret ödersiniz. Tıklama başı maliyeti siz belirlersiniz ve örneğin 0.02 TL ye reklam gösterimi yapmak için planlayabilirsiniz. Vereceğiniz TBM teklifleri sadece reklamlarınızın ne kadar çok gösterileceğini belirler. Rakiplerinizden birisi 0,30TL vermişken siz sadece 0.02TL TBM teklifi verirseniz, Facebook reklam açık arttırmasında rakip reklamlarınız sizin reklamlarınızdan daha çok gösterim alacak ve daha çok kullanıcıya erişecektir. İşte bu nokta da hesap optimizasyonu yapmak için tek kılavuz ekibi sizin yerinize hesaplarınızı yönetir.