Google Reklam Fiyatları

Yalnızca sonuç aldığınızda para ödersiniz

Ziyaret yoksa ödeme de yok

Google AdWords’e kaydolmak ücretsizdir. Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiğinde veya sizi aradığında ödeme yaparsınız. Diğer bir deyişle, reklamınız işe yaradığında para ödersiniz.

İstediğiniz bütçe tutarıyla başlayın

Ne kadar yatırım yapacağınıza siz karar verirsiniz. Kendinize uygun bir günlük bütçeyle başlayın ve daha sonra aldığınız sonuçlara göre bütçenizi ayarlayın. Birçok işletme en az 20 – 30 TL tutarında bir günlük bütçeyle iyi bir başlangıç yapmaktadır.

Bağlayıcı sözleşme yok

Ek ücret ödemeden, istediğiniz zaman kampanyanızda ayarlamalar yapabilir, kampanyanızı duraklatabilir veya sonlandırabilirsiniz.

Google Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

Google Adwords reklamları tamamen sonuç odaklı bir sisteme sahiptir. Reklamlarınızın gösterimi için hiçbir ücret ödemezsiniz. Ancak ziyaretçi işletmenizin reklamlarını tıklayıp web sitenize ziyaret gerçeleştirdiği taktirde ücretlendirilir. Bu fiyatlandırma modeli en çok tercih edilen seçenektir.Tıklama Başına Fiyatlandırma (CPC: Cost Per Click): Bu sistemde reklamın her tıklanması bir birim ücrettir. Belirli bir günlük bütçe belirlenir. Örneğin günlük bütçe 10 TL. Ayrıca, tıklanma ücreti belirlenir. Örneğin 10 kuruş. Reklam veren reklam ile ilgili kriterlerini belirler. Reklamın gösterileceği gün, saat, bölge, hedef kitle vb. daha sonra reklam yayına girer ve her tıklanma 10 kuruş olarak devam eder. 10 TL lik bütçe dolana kadar reklam yayında kalır, 10 TL limit dolduktan sonra reklam yayından kalkar.

Görüntüleme Başına Fiyatlandırma (CPM: Cost Per Mile / Thousand Impressions): Bu sistemde Google Reklam Fiyatları görüntüleme sayısına göre belirlenmektedir. Bu sistemde reklamın bulunduğu sayfa 1.000 kez görüntülendiğinde bu 1 birim sayılır ve bu birim üzerinden fiyatlandırma yapılır.

Aksiyon Başına Fiyatlandırma (CPL: Cost per Lead/Cost per Action): Bu reklam sisteminde tıklanma veya görüntülenme sayısına göre değil, reklam verenin belirlediği faaliyete göre ücretlendiriliyor. Yani ücretlendirme reklam verenin örneğin üyelik yapması ile belirleniyor. Bu şekilde yapılan reklamlarda kontrol reklam verende oluyor.

Satın Alma Başına Fiyatlandırma (CPA: Cost Per Acqusition): Bu sistemde adından anlaşılacağı üzere reklamı yapılan ürün veya hizmetin satın alınması ile ücretlendirme yapılmaktadır. Reklamla gidilen siteden satın alma işlemi, form doldurmak, belge indirmek veya para transfer etmek gibi işlemler yapıldıktan sonra ücret yansıtılır.

Google Reklamları için Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Google reklamları için ayırmanız gereken tutarı satış cironuza ve pazarlama bütçenize göre hesaplanmalıdır. Score.org ‘a göre bu tutar satış hasılatınızın %2 si ile %10 ‘u arasında olmalıdır. Google Adwords ile reklam vermek için minimum bir tutar bulunmuyor. Aylık 200 TL ile bir bütçe ayırarak da reklamlarınızın yayınlanmasına başlanabilir fakat bizim bu noktada önerimiz sektörel rekabeti ve arama yoğunluklarının teşhis edilebilmesi için ilk ay bütçesinin 500 TL olması gerektiği yönündedir.  Sonrasında alınan geri dönüşlere göre bu bütçeyi azaltabilir yada arttırabilirsiniz.

Fazla Bir Bütçe Ayıramıyorum, Ne Yapmalıyım?

Farklı sektörler, pazarlar ve pazarlama hedefleri farklı bütçelere ihtiyaç duyarlar. Bizimle iletişime geçerek hedeflerinizden bahsedin ve biz de size bir bütçe önerisi yapalım. Üstelik bu hizmet için bir ücret ödemeyin.iyatları google reklam fiyatları google reklam fiyatları google reklam fiyatları google reklam fiyatları